Muusikastuudio

Lasteekraani Muusikastuudio

Lasteekraani Muusikastuudio alustus Eesti Televisiooni juures tööd 1990.a. Alates 1997.a. töötab stuudio mittetulundusühinguna, mille peaeesmärgiks laste ja noorte muusikalise huvihariduse andmine, aktiivne kontserttegevus, osalemine koolitustel ja konkurssidel ning raadio- ja teleproduktsioon.
2000.a. alustus tööd Lasteekraani Muusikastuudio Koorikool (koolitusluba 4438HTM) Koorikooli põhiõppes õpib ligi 400 last vanuses 3-19 aastat. Koorikoolis õpitakse laulu, rütmikat, loovust, lavalist liikumist, tantsu, näitlejameisterlikkust ja lastekooriklassist alates on kõikidel lauljatel ka hääleseadetunnid.

Ettevalmistuskursus RÕÕM MUUSIKAST 2024

2024.a. kursus toimub 27. mai – 16. juuni!
Osalemissoov registreeri meie kodulehel oleva vormi vahendusel: REGISTREERU,  või saada vabas vormis avaldus, kus on kirjas laulja nimi ja sünniaeg, eelnev muusikaline kogemus ning lapsevanema kontaktid, aadressile koorikool@gmail.com.

Memo Rõõm Muusikast 2024 ettevalmistuskursusel osalejatele:

 • Lasteekraani Muusikastuudio Koorikooli tunnid toimuvad Eesti Televisiooni majas Faehlmanni 12 kaks korda nädalas tööpäeviti pärastlõunal (algusega mitte varem kui 16.30).
 • Kogunemine telemaja fuajees alati 5 minutit enne tundide algust, et panna riided garderoobi, jalga vahetusjalatsid ja kindlasti käia ära WC-s.
 • Kõikides tundides on vajalikud liikumist võimaldavad sportlikud riided ja mittelibiseva tallaga hästi jalas püsivad vahetusjalatsid (kerge botas, tennis või võimlemissuss).
 • Nimesildid (vältida nõelkinnitusi!) rühma tähise ning lapse ees- ja perekonnanimega ning lapsevanema mobiiltelefoninumbriga (vajalik kontakt, mis on töötav tundide toimumise ajal) rinda!
 • Tunnid toimuvad kaks korda nädalas korraga 2 x 35 minutit (laul, loovus, rütmika, tants) ja kursus kestab 3 nädalat (kokku 12 tundi + lõputund koos vanematega).
 • Vanemad meie tundides reeglina ei viibi (v.a. lõputund).
 • Kursuse tasu on 120 €, millest 50% tuleb tasuda registreerimise kinnitamiseks ning ülejäänud 50% nädal enne kursuse algust. MTÜ LASTEEKRAANI MUUSIKASTUUDIO arvele EE982200001120204675. Selgitusse kirjutage kindlasti: õppemaks RM ja lapse nimi.
 • Kursuse tasu deklareerime koolituskuluna Maksu- ja Tolliametis selle inimese nimele, kes kursuse eest tasub.
 • Kursuse tasust tundidest puudumisi maha ei arvestata ja me väga soovime, et võimalusel ükski laps ühestki tunnist ei puudu! Kui puududa siiski tuleb, siis palun sellest teatada enne tundi SMS-iga õpetaja Külli Murandile: +372 5690 5431.
 • Kursuse lõppedes saavad lapsed tunnistuse.
 • Kursuse edukalt läbinud lapsed saavad alustada õppimist Koorikoolis.

SOOVIME ÜHESKOOS LEIDA PALJU RÕÕMU MUUSIKAST!

Lisainfo:
Teele Viilup
+372 523 5024

Muusikastuudio struktuur

2022/2023 õppeaastal töötavad Koorikoolis järgmised klassid

Ettevalmistusklassid 3-7 aastastele lastele

3-aastaste ettevalmistusklass – selles klassis õpivad lapsed reeglina ühe aasta. Õppetöö toimub kord nädalas kas reedeti või laupäeviti, kokku 2 tundi: 1 laulutund ja 1 tantsu-, rütmika ja loovuse tund

4-aastaste ettevalmistusklass – selles klassis õpivad lapsed reeglina ühe aasta. Õppetöö toimub kord nädalas kas reedeti või laupäeviti, kokku 2 tundi: 1 laulutund ja 1 tantsu-, rütmika ja loovuse tund.

5-aastaste ettevalmistusklass – selles klassis õpivad lapsed reeglina ühe aasta. Õppetöö toimub kaks korda nädalas esmaspäeviti ja kolmapäeviti (algusega mitte varem kui 16.30), kokku 4 tundi: 2 laulutundi, tantsutund ning rütmika ja loovuse tund.

Koolieelne Mudilaskoor – selles kooris õpivad 6-7-aastased lapsed reeglina ühe aasta. Õppetöö toimub kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti.

Õpetajad:
Külli Murand (laul)
Regina Rebane (tants, rütmika, loovus)

ETV noorem mudilaskoor

Nooremas mudilaskooris õpivad 1. ja 2. klassi lapsed reeglina kaks, erandina kolm aastat. Õppetöö toimub kaks korda nädalas kolmapäeviti ja reedeti. Nooremasse mudilaskoori edasiliikumise eelduseks koolieelsest mudilaskoorist on väga hea viisipidamine ning valmisolek kahehäälseks laulmiseks.

Õpetajad:
Niina Esko, Külli Murand (laul)
Johanna-Elise Kabel ja Regina Rebane (tants ja lavaline liikumine)

ETV mudilaskoor

Selles kooris laulavad 3. – 4. klassi lapsed reeglina kaks, erandina kolm aastat. Õppetöö toimub kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti. Mudilaskoori üleviimise eelduseks on väga hea viisipidamine ning kahehäälselt laulmise oskus. Kui noorema mudilaskoori laulja ei ole 3. klassi lõpetamise järel mudilaskoori vastu võetud, siis ei ole tal võimalik koorikoolis õpinguid jätkata.

Õpetajad:
Niina Esko, Silja Uhs (laul)
Johanna-Elise Kabel (tants ja lavaline liikumine)

ETV lastekoor

Selles kooris laulavad 5. – 7. klassi lapsed reeglina 3 aastat (erandina 4 aastat). Õppetöö toimub kaks korda nädalas esmaspäeviti ja kolmapäeviti. Lastekoori vastuvõtmise eelduseks on hea noodilugemise oskus, väga hea viisipidamine ja musikaalsus ning suutlikkus laulda väga heal tasemel vähemalt kolmehäälset repertuaari. Kui mudilaskoori laulja ei ole 5. klassi lõpetamise järel lastekoori vastu võetud, siis ei ole tal võimalik koorikoolis õpinguid jätkata.

Õpetajad:
Aarne Saluveer, Silja Uhs (laul)
Rauno Zubko (tants ja lavaline liikumine)

ETV tütarlastekoor

Selles kooris laulavad 8. – 12. klassi lapsed reeglina 5 aastat (üksikjuhtudel saab laulmist tütarlastekooris jätkata ka kauem). Tütarlastekoori vastuvõtmise eelduseks on peadirigendi poolt kindlaks määratud katse edukas läbimine. Kui lastekoori laulja ei ole 8. klassi lõpetamise järel tütarlastekoori vastu võetud, siis kahjuks ei ole tal võimalik koorikoolis õpinguid jätkata.

Õpetajad:
Aarne Saluveer (laul)
Kristine Muldma (hääleseade)