Jõuludeni on täpselt ühe kuu jagu aega ja Päkapikumaal alanud kibekiire aeg. Midagi ei tohi ju viimaseks hetkeks ega juhuse hoolde jätta. Kõige tähtsamad tööd on operatsiooni “Suss” ettevalmistamine ja edukas läbiviimine, piilurpäkapikkude, kirjapäkapikkude ja põdrajuhtide koolitamine, kingituste valmistamine ja veel must tuhat muud tegemist. Parasjagu segadust külvab Lumemees, kes Päkapikumemmele sootuks ootamatu ettepaneku teeb, naaberküla nõid, kes jõulusid kogu südamest vihkab, ja Jõuluvana, kes ärgates avastab, et jõulukuub talle sootuks kitsaks jäänud.

Novembrikuu viimane pühapäev on aga Päkapikumaa kõige tähtsam päev, sest see on päkabeebide sünnipüha.

Etenduses teevad kaasa Lasteekraani Muusikastuudio päkabeebid ja pisipäkad, koolipäkapikud ja päkapikupreilid lumehaldjad, tuisuplikad ja lumememmelapsed jpt.

Päkapikumemm LUISA VÄRK

Lumemees ERIK LILL

Jõuluvana JÕULUVANA

Lauluõpetajad

Külli Murand, Lii Leitmaa, Niina Esko, Silja Uhs ja Õnne-Ann Roosvee

Tantsuõpetajad

Regina Rebane ja Rauno Zubko

Kujundus ja animatsioon

Anni ja Taavi Varm

Käsikiri

Eve Viilup

ЛУИЗА ВЯРК и МУЗЫКАЛЬНАЯ СТУДИЯ ДЕТСКОГО ЭКРАНА музыкальный спектакль “СТРАНА ГНОМОВ В ОЖИДАНИИ РОЖДЕСТВА”

Месяц до Рождества. В стране Гномов началась грандиозная суматоха. Недопустимо всё оставлять на последний момент или полагаться на волю случая. Самое главное – не провалить операцию “Сапог Гнома”, успеть обучить всех гномов-следопытов, гномов-писарей и оленьих кучеров, а также заготовить подарки и переделать ещё тысячу разных дел. Вдруг неожиданно посеял сомнение Снежный человек, предложивший маме-гномихе нечто неслыханное. Да ещё объявилась и ведьма, всей душой ненавидящая Рождество. А Дед Мороз обнаружил поутру, что кафтан ему стал узок. И всё же нет ничего важнее последнего воскресенья ноября – Дня рождения гномов-малюток. В спектакле принимают участие гномы Музыкальной студии Детского экрана: те что совсем ещё крохи и побольше, гномы-школьники и гномы-барышни, юные Метелицы и Снеговички. В общем, Гномы от мала до велика.

Мама-гномиха: ЛУИЗА ВЯРК

Снежный человек: ЭРИК ЛИЛЛЬ

Дед Мороз: ДЕД МОРОЗ

Учителя по вокалу:

Кюлли Муранд, Лии Лейтмаа, Нийна Эско, Силья Ухс и Ынне-Анн Роосвеэ

Учителя танцев:

Регина Ребане и Рауно Зубко

Оформление и анимация:

Анни и Таави Варм

Сценарий:

Эве Вийлуп